Alicja Szwedowska ortodonta dentysta BydgoszczAlicja Szwedowska

Medycyna…Nauka…Wiedza…Pasja…Powołanie…Nieodparta chęć niesienia pomocy ludziom towarzyszy mi od najmłodszych lat.  Z tego też względu wybrałam studia medyczne.

Swoją wiedzę zdobywałam na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Jako studentka zgłębiałam tajniki wszystkich działów stomatologii. W roku 2004  otrzymałam dyplom ukończenia uczelni. Następnie przyszła kolej na staż, a po nim Lekarski Dentystyczny Egzamin Państwowy.

Z tego egzaminu uzyskałam  jeden  z najwyższych wyników w Polsce, co  utwierdziło mnie w przekonaniu, iż jestem na właściwej drodze. Doskonała nota na egzaminie stała się  przepustką do specjalizacji z ortodoncji. Odbywałam ją  w Katedrze i Zakładzie Ortopedii Szczękowej i Ortodoncji na Uniwersytecie Medycznym  we Wrocławiu.

Po zdaniu egzaminu ze specjalizacji, nie zrezygnowałam z dalszego doskonalenia się i poszerzania swych umiejętności. Po dziś dzień stale pogłębiam wiedzę, biorąc udział w kursach i konferencjach zarówno w kraju jak i za granicą.

Bardzo się cieszę, że w swojej codziennej pracy, mogłam połączyć  moje  dwie pasje: naukę i zamiłowanie do piękna.  Pozwala mi i to czerpać z każdego dnia wiele radości, zgodnie z sentencją  „ rób to co kochasz, kochaj to co robisz”.

 

Daria Wojtkowska

Dentysta Roku 2014 i 2015.

Jestem absolwentką Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Swoje zainteresowania zawodowe skupiam głównie wokół ortodoncji dzieci i dorosłych, stosując w swojej pracy wiele nowoczesnych metod leczenia wad zgryzu, takich jak: aparaty samoligaturujące, aparaty lingwalne, aparaty Clear Aligner.

Ciągle podnoszę swoje kwalifikacje na licznych szkoleniach, prowadzonych przez największe autorytety na świecie z dziedziny ortodoncji i stomatologii estetycznej. Obecnie jestem w trakcie szkolenia specjalizacyjnego Progressive Orthodontic Seminars, które ukończę uzyskując tytuł M.Sc. Specialized Orthodontics w IMC w Münster,Niemcy.
Wykonuję również zabiegi ze stomatologii zachowawczej, endodoncji oraz protetyki.

W latach 2014 i 2015 dwa razy z rzędu uzyskałam tytuł Dentysty Roku województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Odbyłam także  szkolenia z zakresu medycyny estetycznej. Z wielką pasją wykonuję zabiegi z zastosowaniem toksyny botulinowej i kwasu hialuronowego.

Prywatnie uwielbiam kuchnię azjatycką, dalekie podróże i biszkoptowe labradory.

 

Marzanna Kęsicka

Jestem dyplomowaną asystentką stomatologiczną z 15-letnim stażem zawodowym.

Ukończyłam  Studium Medyczne w zawodzie OM.

Uczestniczyłam w licznych kursach  i konferencjach m.in :

  • aseptyka i antyseptyka w zawodzie w 2013 r;
  • pierwsza pomoc w gabinecie w 2012 r;
  • ochronne płyny do płukania jamy ustnej LISTERINE w  2012 r;
  • asystentka i hig.stomat.-wsparcie lekarza i pacjenta – Sopot w 2012 r;
  • II Konferencja Asysty Dentystycznej – Toruń w 2013 r;
  • II Ogólnopolska Konferencja Higienistek i Asystentek Stomatologicznych-  Łódź w 2015 r.

Prywatnie lubię ambitne kino i dobrą książkę.