Dla pacjenta

PIERWSZA WIZYTA

Moim zadaniem jest, zapewnienie, że wizyty w moim gabinecie będą dla Państwa przyjemne i pouczające. Nasze pierwsze spotkanie będzie składać się z badania oraz omówienia potencjalnych możliwości leczenia Ciebie lub Twojego dziecka.

Na pierwszej wizycie są pobierane wyciski na modele diagnostyczne. Po analizie radiogramów oraz modeli diagnostycznych zostaje wykonany plan leczenia, przedstawiamy pacjentowi na kolejnej wizycie.

Na pierwszą wizytę proszę przynieść ze sobą:
- zdjęcia RTG Twojego uzębienia : pantomograficzne oraz cefalometryczne (boczne czaszki)
- jeśli leczysz się przewlekle - listę leków, które przyjmujesz

Nie zapomnij zgłosić podczas wizyty swoich chorób przewlekłych, które w szczególny sposób mogą wpłynąć na proces Twojego leczenia (np. cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, przebyta operacja serca, reumatoidalne zapalenie stawów) oraz w szczególności powiadomić o zażywaniu leków przeciwkrzepliwych.

PLANOWANIE LECZENIA

Jeśli na pierwszej wizycie zostaniesz zakwalifikowany do leczenia ortodontycznego, zostanie opracowany dla Ciebie Twój indywidualny plan leczenia.

Opracowanie takiego planu wymaga uprzednio wykonania przeze mnie modelu Twojego uzębienia, zdjęć fotograficznych Twojej twarzy oraz, w razie takiej potrzeby, dodatkowych zdjęć RTG.

Na podstawie tych materiałów będę mogła ustalić terminy kolejnych wizyt oraz dobrać najwłaściwszy dla Ciebie model aparatu.

DŁUGOŚĆ LECZENIA

Średni czas leczenia ortodontycznego wynosi ok.2 lat. Niekiedy ten okres jest jeszcze dłuższy. Wpływa na to wiele czynników – ważne są zarówno wiek pacjenta, stopień zaawansowania wady zgryzu oraz to czy pacjent stosuje się do zaleceń.

Czas uzyskania pożądanych wyników zależy również od stopnia zaangażowania się samego pacjenta w proces leczenia, w szczególności od stosowania się do zaleceń ortodonty .

ODWOŁANIE UMÓWIONEJ WIZYTY

Jeśli z jakichś względów nie możesz stawić się na umówioną wcześniej wizytę, proszę powiadom mnie o tym telefonicznie dzwoniąc pod numer (+48) 608-788-141.

Dzięki temu, czas wcześniej przeznaczony dla Ciebie będę mogła poświęcić innemu pacjentowi, w związku z czym będzie on czekał krócej na swoja wizytę.

red_phone

 

KOLEJNE WIZYTY

Kontrolne wizyty w gabinecie ortodontycznym po założeniu aparatu są nierozłączną i bezwzględnie konieczną częścią całej terapii. Okres pomiędzy tymi wizytami przeważnie wynosi 4 do 8 tygodni.

W tym czasie zawsze pamiętaj o stosowaniu się do moich zaleceń odnośnie właściwego utrzymania higieny jamy ustnej oraz pokarmów, które możesz spożywać nosząc na zębach aparat. Nie zaniedbuj również regularnych wizyt u swojego dotychczasowego stomatologa.

OPIEKA DENTYSTYCZNA

Przed wizytą w gabinecie ortodontycznym koniecznie odwiedź swojego stomatologa. Niezmiernie ważne jest, aby przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego wyleczyć ewentualną próchnicę lub choroby przyzębia, o ile występują. Leczenie ortodontyczne niekiedy związane jest z usunięciem zdrowych zębów, aby zrobić miejsce do przesuwania się linii zgryzu – ekstrakcje te również wykonywać będzie Twój stomatolog.

Chciałabym położyć szczególny nacisk na konieczność utrzymania dotychczasowych regularnych wizyt u Twojego stomatologa. Pamiętaj, że leczenie ortodontyczne nie jest zamiennikiem zwykłego bieżącego leczenia Twojego uzębienia, a stanowi jedynie dodatek, jako uzupełnienie kompleksowej opieki stomatologicznej.

Proszę skontaktuj się z nami pod numerem telefonu (+48)608-788-141 przed pierwszą wizytą. Być może przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego wymagać będziesz dokończenia leczenia zachowawczego u swojego stomatologa. Dlatego pierwsza konsultacja pozwoli mi lepiej zrozumieć Twoje oczekiwania.